Product #:AMP-30-1205
Mfg. Part #:601205
AMP-30-1205.jpg
  • This product is obsolete.
  • The superseded product was not found.
Pentair IntelliBrite® 601205 5G LED Pool Light; 12V, 48W, 30' Cord, White
Pentair
30' White IntelliBrite® 5G LED Lights 12V 48W
Product #:AMP-30-1205
Mfg. Part #:601205
EA
Description
Feature Bullets
  • The brightest and most energy efficient white LED pool light on the market
  • Energy efficient utilizing up to 89% less energy than comparable incandescent lights
  • Eco® select
  • Branch Availability
    content loaded
    Specifications
    • BrandPentair
    • ApplicationPool
    • Shipping Dimensions11 x 11 x 9 inch