Product #:PAF-75-8977
Mfg. Part #:LA5RO2100TH4TH
Latham LA5RO2100TH4TH 21’ Round Vinyl Overlap Liner Travertine Hex
Latham
21’ Round Vinyl Overlap Liner Travertine Hex
Product #:PAF-75-8977
Mfg. Part #:LA5RO2100TH4TH
EA
Description
The 21’ Round Vinyl Overlap Liner Travertine Hex is a durable liner designed for above-ground pools with wall heights ranging from 48” to 52”. The overlap design is installed by folding it over the top of the pool wall and securing it with coping strips, making it a practical choice for DIY installation. The Travertine Hex print adds aesthetic flair to the pool floor and the vinyl construction offers UV resistance that helps extend the liner’s lifespan by reducing fading and cracking caused by sun exposure.
Documents
No documents available
Branch Availability
content loaded
Specifications
  • BrandLatham
  • Shipping Dimensions23.25 x 21 x 7.5 inch